« Υιοθετώ και προσφέρω αγάπη σε ένα αδέσποτο ζωάκι συντροφιάς …»

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Αδέσποτων Ζώων στις 4 Απριλίου και σε συνέχεια της εκδήλωσης που πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας την Παρασκευή 25/2/22 με τίτλο «ΤΑ ΖΩΑ: ΟΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ», σας προσκαλούμε στην  εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στο Σχολείο μας  το Σάββατο 9 Απριλίου στις 18:00΄ με τίτλο « Υιοθετώ και προσφέρω αγάπη σε  ένα αδέσποτο ζωάκι συντροφιάς …»

Σε συνεργασία με την Αντιδήμαρχο της Δ/νσης Πρασίνου και Περιβάλλοντος του Δήμου Πειραιά,  κ. Καρακατσάνη και τον υπεύθυνο του   Ιατρείου Ζώων  PET HELP, κ. Κάραλη,  διοργανώνουμε αυτή την Δράση , με σκοπό να καλλιεργηθεί η φιλοζωική κουλτούρα στους μαθητές μας και να γνωρίσουν όλοι  με ποιο τρόπο  μπορεί να συμβάλλει η επαφή των παιδιών με  κατοικίδια ζώα στην ανάπτυξη θετικής στάσης απέναντι τους και στην καλλιέργεια περιβαλλοντικής συνείδησης.

Μπορείτε να διαλέξετε και να υιοθετήσετε  ένα ζωάκι για να σας κάνει συντροφιά, ανταποδίδοντας μόνο λίγη ΑΓΑΠΗ !!!