Βλέπω και Συζητώ: το πρόγραμμα ταινιών μικρού μήκους που ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα και ανοίγει συζητήσεις από τη ΣΤ’ Δημοτικού μέχρι και το Λύκειο

blepo syzito grey logo

Το “Βλέπω και Συζητώ: Μικρές Ιστορίες, Μεγάλες Ιδέεςkarposontheweb.org/vlepo-kai-sizito/ είναι ένα πρόγραμμα κριτικής θέασης ταινιών μικρού μήκους από μαθητικές ομάδες (ηλικίας 13-18 ετών) που φιλοδοξεί να φέρει την τέχνη του κινηματογράφου και το διάλογο στο σχολικό περιβάλλον με έναν απλό και οικείο τρόπο.

Το πρόγραμμα υλοποιείται δωρεάν σε όλη την Ελλάδα και ήδη 100 σχολεία έχουν εγγραφεί στην πλατφόρμα!

Οι δηλώσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα για όσους και όσες εκπαιδευτικούς θέλουν να εξερευνήσουν τις δυνατότητες του κινηματογράφου θα παραμείνουν ανοιχτές έως 23 Φεβρουαρίου 2024.

Διαβάστε περισσότερα εδώ : ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ_ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΩ