Συμμετοχή του 16ου Πειραματικού Δ. Σχ. Λαμίας σε έργο etwinning με τίτλο “Myths and GodsVirtual Museum Night 2024””

Το σχολείο μας, το 16ο ΠΕΙΣ. Λαμίας, συμμετείχε σε έργο Etwinning με τίτλο "Gods and Myths, Virtual Museum Night 2024" κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2023-24 (Οκτώβριος 2023-Μάιος 2024). Στο έργο συμμετείχαν μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης του σχολείου μας.

Οι μαθητές/τριες ήρθαν σε επαφή με παιδιά από άλλες χώρες (Κροατία, Τουρκία, Ρουμανία Βέλγιο, Ελλάδα, Ισπανία, Πολωνία) ,δημιούργησαν τα δικά τους ψηφιακά τεχνουργήματα, εμπνευσμένα από τους θεούς και τους μύθους των χωρών τους και έφτιαξαν ένα ψηφιακό μουσείο.

Το απολαύσαμε όλοι πάρα πολύ και ανυπομονούμε για μελλοντικές, εξίσου ενδιαφέρουσες συνεργασίες!