Follorie makes people alive !eTwinning έργο από το 12ο Δημοτικό Σχολείο-Εκπαιδευτήρια Δράμας

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι δραστηριότητες και οι δράσεις του Ευρωπαϊκού  Έργου  eTwinning : “Folklore makes people alive!” ιδρυτής του οποίου είναι το 12ο Δημοτικό Σχολείο-Εκπαιδευτήρια Δράμας.  Δόθηκε η δυνατότητα της συμμετοχής στους μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου. Κατά τη διάρκεια του έργου οι μαθητές έπαιξαν, χόρεψαν, πήραν συνεντεύξεις , ερεύνησαν, δημιούργησαν, επικοινώνησαν,  συνεργάστηκαν  με μαθητές από Λιθουανία, Τουρκία, Σερβία, Ισπανία. Πραγματοποιήθηκε εκδήλωση σε συνεργασία με το Γυναικείο Αγροτικό Συνεταιρισμό Καλού Αγρού και διαδικτυακή επιμορφωτική εκδήλωση σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Δράμας.

The Custom of boats in Drama

March 25th-National Day in Greece (dancing)

Preparation for the winτer