Δωρεάν διαδικτυακή εκπαιδευτική εκδήλωση για εκπαιδευτικούς – «Education Evolution: The Role of AI in Education 4.0»

Education Evolution SoMe postΜία μεγάλη συζήτηση γύρω από το μέλλον της εκπαίδευσης με επίκεντρο την ανάπτυξη της Τεχνητής Νοημοσύνης (ΑΙ), την τρέχουσα μετάβαση της αγοράς προς την αυτοματοποίηση και την ψηφιοποίηση και την υποστήριξη μαθητών/μαθητριών και εκπαιδευτικών, με παράλληλα εργαστήρια και ομιλίες.

«Education Evolution: The Role of AI in Education 4.0» είναι ο τίτλος της ετήσιας εκπαιδευτικής δράσης του Tech Talent School for Educators που θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά στις 24 και 25 Σεπτεμβρίου.

Η εκπαιδευτική δράση Education Evolution πραγματοποιείται διαδικτυακά και είναι δωρεάν για όλους τους συμμετέχοντες.

Διαβάστε εδώ το Δελτίο Τύπου : Education Evolution The Role of AI in Education 4.0