Βράβευση του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου

H Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για το συνεργατικό eTwinning  έργο ”This is me. What about you? απονεμήθηκε στην ομάδα eTwinning  του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου

Congratulations! You have been awarded the eTwinning National Quality Label for your participation in the project “This is me. What about you?”.

Ένα πολύ ενδιαφέρον έργο και μια προσπάθεια να ενθαρρύνουμε  τους μαθητές μας να προσεγγίσουν πολύτιμες έννοιες και δεξιότητες που ενσωματώνονται σε διάφορα διδακτικά αντικείμενα ώστε να παρουσιάσουν τον εαυτό τους, τον τόπο από τον οποίο προέρχονται, τα ήθη-έθιμα και τις συνήθειές τους, το σχολείο τους και τις προτιμήσεις τους.

Συνεχίζουμε με καινούρια Ευρωπαϊκά προγράμματα , δημιουργώντας ένα περιβάλλον μάθησης σύγχρονο και ισότιμο με τις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης.