Longitudinal Data For INequalities In Education – LINEup

LINEup logo👩‍🏫 Το έργο LINEup - 𝙇𝙤𝙣𝙜𝙞𝙩𝙪𝙙𝙞𝙣𝙖𝙡 𝘿𝙖𝙩𝙖 𝙁𝙤𝙧 𝙄𝙉𝙚𝙦𝙪𝙖𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙨 𝙄𝙣 𝙀𝙙𝙪𝙘𝙖𝙩𝙞𝙤𝙣 έχει ως στόχο τον εντοπισμό των βασικών παραγόντων επιτυχίας για ποιοτική εκπαίδευση για όλους, χαρτογραφώντας και αναλύοντας τον ερευνητικό σχεδιασμό και τα αποτελέσματα των υφιστάμενων διαχρονικών δεδομένων (longitudinal data) σχετικά με τα μαθησιακά αποτελέσματα των μαθητών στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση.

🎯 Το έργο εστιάζει στην ακαδημαϊκή επίδοση και την απόκτηση βασικών δεξιοτήτων ως βασικά στοιχεία για την προσωπική ανάπτυξη, την απασχολησιμότητα, την κοινωνική ένταξη και την ενεργό συμμετοχή στα κοινά.

Το έργο παρέχει 2 τύπους ενημερωτικών δελτίων (που θα δημοσιεύονται κάθε 6 μήνες).

📜 Ενημερωτικό δελτίο «Did you know;»: Εάν είστε εκπαιδευτικός, γονέας ή μαθητής ή απλώς ενδιαφέρεστε για τη σχολική εκπαίδευση.

📜 Ενημερωτικό δελτίο "Lessons Learned": Εάν είστε ερευνητής, φορέας χάραξης πολιτικής ή εθνικός/διεθνής φορέας στον τομέα της εκπαίδευσης.

📝 Επισκεφθείτε τον δικτυακό τόπο του έργου www.lineup-project.eu και εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο της προτίμησή σας.