Την Παρασκευή 19 Απριλίου το σύνολο των μαθητών μας συμμετείχε στην αναδάσωση του λόφου των Σαράντα Μαρτύρων που βρίσκεται κοντά στο σχολείο με 350 νέα δέντρα προσφορά της οργάνωσης We4 All . Τα παιδιά μαζί με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας και σε συνεργασία με τον τομέα πρασίνου του Δήμου μας με μεγάλο ενθουσιασμό φρόντισαν να φυτευτούν αλλά και να ποτιστούν τα νέα δέντρα και παράλληλα να καθαρίσουν την περιοχή από σκουπίδια που υπήρχαν.
2024-05-27