9o Δημοτικό Σχολείο Πειραιά – Γιορτή Λήξης -«Χορεύοντας σε ρυθμούς παραδοσιακούς με άρωμα Ελλάδας»

Με χαρά σας ενημερώνουμε πως φέτος οι πρωταγωνιστές του Σχολείου μας  θα παρουσιάσουν τη γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς 2023-2024 με τίτλο : «Χορεύοντας σε ρυθμούς παραδοσιακούς με άρωμα Ελλάδας» , σε συνέχεια των προηγούμενων εκδηλώσεων… Μια γιορτή όπου θα συμμετέχουν  όλα τα τμήματα, όλοι οι εκπαιδευτικοί , με πολύ χορό, δρώμενα και τραγούδια! Το Σχολείο μας προσπαθεί κάθε χρόνο και  με κάθε τρόπο να μεταλαμπαδεύσει την ΓΝΩΣΗ σε κάθε επίπεδο, να δώσει χαρά στους μαθητές και να δημιουργήσει θετικά συναισθήματα!!!Η παράδοση είναι μέρος του ελληνικού πολιτισμού και έχουμε ευθύνη να την καλλιεργούμε στο μέγιστο βαθμό!

Η γιορτή θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη  12  Ιουνίου 2024  και ώρα 21:00΄ στον αύλειο χώρο του συγκροτήματος.