8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας- eTwinning School Label 2020-2021

Λίγες μέρες πριν το ξέσπασμα της πανδημίας, που δυστυχώς μας κρατά ακόμα μακριά από το φυσικό μας περιβάλλον, είχαμε τη χαρά να πληροφορηθούμε κάτι πολύ ευχάριστο και τιμητικό για το σχολείο μας. Το σχολείο μας βραβεύθηκε από την Ευρωπαϊκή κοινότητα eTwinning, ως ένα από το 88 πανελληνίως βραβευθέντα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και  πήρε την ετικέτα  eTwinning School 2020-2021. Είναι  μία μεγάλη επιβράβευση για το σχολείο μας! Αποτέλεσμα 2 χρόνων ενασχόλησης  με ευρωπαϊκά Twinning προγράμματα όπως :

• eWaste Around Us
  • STEM On Board
  • Me The AI #2.0
  • The World’s Largest Lesson

Ένα μεγάλο επίτευγμα  και ένα μεγάλο μπράβο για την ομάδα eTwinning: την αρχηγό και βασικό συντελεστή Σκιαδά Σταυρούλα (ΠΕ86), το Διευθυντή Μακρή Ιωάννη (ΠΕ70), τις εκπαιδευτικούς  Αγγλικών Χαραμούσου Κατερίνα (ΠΕ06), Γιαννοπούλου Διονυσία (ΠΕ06) αλλά και στους υπέροχους eTwinners μαθητές μας που 2 χρόνια τώρα συμμετέχουν με ενθουσιασμό, φαντασία και δημιουργικότητα σε αυτή την προσπάθειά μας.