Στα πλαίσια της ενασχόλησής μας με το eTwinning Eco Team κα το 2ο οικολογικό αφιέρωμα Βιοποικιλότητα-ζώα υπό εξαφάνιση συμμετείχαμε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοζωίας με θέμα: «Συμβιώνοντας με τα ζώα», για μαθήτριες και μαθητές των Νηπιαγωγείων και των Δημοτικών Σχολείων των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας και αντίστοιχων Σχολικών Μονάδων του Εξωτερικού που διοργανώνει η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας και καταθέσαμε την ευαισθησία, τον προβληματισμό και τις αποφάσεις μας με τα έργα μας να εκτίθενται σε μια εικονική πινακοθήκη.
https://www.artsteps.com/view/6596dac0d746dbaa68366360
Με μεγάλη μας χαρά κερδίσαμε το 1ο Βραβείο στην κατηγορία Ψηφιακής Δημιουργίας για την συμμετοχή μας στον Διαγωνισμό Φιλοζωίας Πρωτ. Εκπ/σης Φλώρινας.
Πολλά συγχαρητήρια στα υπέροχα παιδιά μας!