2 ΓΕ.Λ Τρίπολης – Διαγωνισμός Ανακύκλωσης

2ο ΓΕ.Λ Τρίπολης – Διαγωνισμός Ανακύκλωσης

Με αφορμή την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του  Μεγάλου Εκπαιδευτικού Διαγωνισμού Ανακύκλωσης Σχολείων Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμων Περιφέρειας Πελοποννήσου που διοργανώθηκε από την ΤΕΧΑΝ σε συνεργασία με το ΦΟΔΣΑ (Φορέα Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων) Πελοποννήσου, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού  συγχαίρουμε τους μαθητές/τριες της Β΄ τάξης του δεύτερου τμήματος για την συμμετοχή τους στο διαγωνισμό και την ανάδειξη τους ως πρωτεύον σχολικό τμήμα του Δήμου Τρίπολης με συνολικό αριθμό ανακυκλώσιμων τεμαχίων 57.978. Οι μαθητές με την  ενεργό συμμετοχή τους στο διαγωνισμό κατανόησαν την αξία της ανακύκλωσης  και ευαισθητοποιήθηκαν για την προστασία του περιβάλλοντος.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μαρκάτη- Καραναστάση  Ευγενία, Τσαγκλή Αντωνία