Παρακαλούνται οι Εκπαιδευτικοί για την συμμετοχή τους. Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν και όσοι εκπαιδευτικοί άλλων κλάδων ενδιαφέρονται Θα χορηγηθεί βεβαίωση συμμετοχής. Οι ενδιαφερόμενοι που θέλουν να συμμετάσχουν, παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή μέσω του συνημμένου εντύπου (μέχρι 13-3-2013). Την ημερίδα μπορούν να την παρακολουθήσουν και οι εκτός Αττικής συνάδελφοι σε όλη την Ελλάδα διαδικτυακά απευθείας και μέσα από την ηλεκτρονική διεύθυνση: http://iptv.sch.gr/live.
Εναλλακτικές εφαρμογές για την παρακολούθηση: - H Παρακολούθηση μπορεί να γίνει και μέσω της εφαρμογής VLC με την εισαγωγή της ακόλουθης διεύθυνσης: mms://vod.sch.gr/2013-03-14-petrol στο vlc επιλέγοντας από το μενού το Open Network.
Σας αποστέλλουμε επίσης το πρόγραμμα, το έντυπο, την αφίσα της ημερίδας καθώς και τον χάρτη της περιοχής. (Υπάρχουν αρκετοί χώροι στάθμευσης δωρεάν) Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές των σχολικών μονάδων να διαμορφώσουν το πρόγραμμα λειτουργίας των σχολείων τους, ώστε να διευκολυνθούν οι συνάδελφοι να παρευρεθούν στην ημερίδα.