Γυμνάσιο-Λύκειο Καλλιάνων: Τα πρώτα μας βήματα στο μαγικό κόσμο του eTwinning!
Με μεγάλη χαρά και υπερηφάνια, ανακοινώνουμε ότι το Γυμνάσιο-Λύκειο Καλλιάνων έχει εγγραφεί στην Ευρωπαϊκή Πλατφόρμα για τα Σχολεία (ESEP) και συμμετείχε για πρώτη φορά σε eTwinning έργα. Σε μια προσπάθεια προσανατολισμού του σχολείου μας σε δράσεις εξωστρέφειας, που θα υπερβαίνουν το αναλυτικό πρόγραμμα, ενώ ταυτόχρονα θα ξεπερνούν τις δυσκολίες πουΠερισσότερα →